System wymiany linków stałych

Pomoc

FORUM - tutaj znajdziesz wiele odpowiedzi i uzyskasz pomoc

1. Instalacja systemu na stronach linkujących


a. Jak zainstalować system?
  • Dodaj stronę w dziale strony linkujące i postępuj zgodnie z instrukcjami pojawiającymi się na ekranie tzn: wybierz wersję językową, kategorie zgodną z tematyka strony (nie dokonuj jej aktywacji do czasu umieszczenia skryptu);
  • Ściągnij skrypt instalacyjny i skopiuj go do katalogu głównego twojej strony.
  • Plik .txt powinien mieć uprawnienia do zapisu (666 lub 606) w zależności od konfiguracji serwera.
  • Po wykonaniu powyższych czynności wklej kod zawarty w pliku dołączonym do instalacji w pliku przyklad.php i wstaw go na stronie
  • Następnie wróć na stronę systemu do działu strony linkujące, wejdź w jej ustawienia i skorzystaj z opcji sprawdź skrypt instalacyjny na stronie. Jeśli system wyświetli poprawny komunikat strona trafi do akceptacji przez administratora. W przeciwnym wypadku zostanie wyświetlony Tobie odpowiedni komunikat, który pomoże Tobie naprawić instalację. Po akceptacji administratora dostaniesz na dobry początek punkty których wielkość uzależniona jest od PR twojej strony.
Jeśli nadal pojawiać się będą bliżej nieokreślone błędy zapraszamy do lektury naszego bloga, zadaj pytanie na naszym forum internetowym.

b. Jak dodać linki w pionie a jak w poziomie?
W celu wyświetlenia linków w poziomie razem z linkami otoczonymi tekstem, należy użyć następującego kodu:

<?php 
require_once 'orn_{API_KEY}.php';
$linkorn = new Linkorn_Sys('{API_KEY}');
$linkorn->getLinks();
?>
W celu wyświetlenia linków w poziomie bez linków otoczonych tekstem, należy użyć następującego kodu:

<?php 
require_once 'orn_{API_KEY}.php';
$linkorn = new Linkorn_Sys('{API_KEY}');
$linkorn->getLinks(0);
?>

 
W celu wyświetlenia linków w pionie razem z linkami otoczonymi tekstem, należy użyć następującego kodu:

<?php 
require_once 'orn_{API_KEY}.php';
$linkorn = new Linkorn_Sys('{API_KEY}');
$linkorn->getBrList();
?>
W celu wyświetlenia linków w pionie bez linków otoczonych tekstem, należy użyć następującego kodu:

<?php 
require_once 'orn_{API_KEY}.php';
$linkorn = new Linkorn_Sys('{API_KEY}');
$linkorn->getBrList(0);
?>

c. Przeczytałem że istnieje opcja rozdzielenia linków?
Tak, umożliwiamy taką opcję i może być ona włączona w następujący sposób:
Na początku pliku szablonu umieszczamy następujący kod ładujący klasę linkorna:

<?php
require_once 'orn_{API_KEY}.php';
$linkorn = new Linkorn_Sys('{API_KEY}');
?>


W miejscach gdzie chcemy aby były wyświetlone poszczególne linki umieszczamy następujące kody:
 
<?php
$linkorn->getLink();
?>


d. Moja strona nie nadaje się do wyświetlania zdań, co zrobić?
Bardzo często może zdarzyć się że strona nie będzie w stanie wyświetlać linków otoczonych tekstem, z różnych względów czy to estetycznych itp. W takiej sytuacji aby uniknąć wyświetlania zbędnego tekstu dla właścicieli witryn istnieje następujące rozwiązanie:

W przypadku linków wyświetlanych w jednym ciągu ustawiamy pierwszy parametr metody getLinks(); na 0, a mianowicie:

<?php
require_once 'orn_{API_KEY}.php';
$linkorn = new Linkorn_Sys('{API_KEY}');
$linkorn->getLinks(0);
?>

Natomiast w przypadku linków wyświetlanych osobno ustawiamy pierwszy parametr metody getLink(); na 0 w każdym przypadku gdzie nie chcemy wyświetlać dodakowych tekstów, a mianowicie:
Ładujemy klasę LinkORNa:

<?php
require_once 'orn_{API_KEY}.php';
$linkorn = new Linkorn_Sys('{API_KEY}');
?>

Oraz w miejscach gdzie chcemy aby nie było dodatkowego tekstu wklejamy następujący kod:

<?php
$linkorn->getLink(0);
?>

Należy pamiętać, że im więcej natrudzimy się z konfiguracją prezentacji linków na stronie, zostaniemy lepiej ocenieni przez moderatora, który akceptuje daną witrynę. Powyższy zabieg wpływa bezpośrednio na parametr "jakość prezentacji linków na stronie".

e. Czy w każdej chwili mogę usunąć stronę linkującą.
Tak, ale zostaną też automatycznie odjęte punkty, które otrzymałeś za dodane strony do systemu. Gdy będziesz ją jeszcze raz chciał dodać pamiętaj, aby najpierw powiadomić o tym administratora gdyż Twoja strona będzie na pewno przez jakiś czas zablokowana w systemie tzn. nie będzie jej można dodać. Gdy administrator wyrazi zgodę strona może zostać dodana ponownie. Powyższe jest niezbędne, aby nie dodawać i usuwać stron w systemie dla zdobywani punktów za dodanie nowej strony.
Ponadto strona linkowana też zostanie usunięta z systemu. Ma to na celu zabezpieczenie nas użytkowników, przed tymi co dodają strony i je usuwają. Po prostu właściciel strony zarabia na linkach i ja usuwa i inny użytkownik traci linki za które zapłacił. Dlatego tak to zostało zrobione, aby działać na korzyść wszystkich użytkowników systemu.

2. Ogólne


a. Czym jest system wymiany linków i jak działa?
System wymiany linków służy do automatycznej wymiany linkami pomiędzy stronami użytkowników na zasadach wzajemności, dzięki czemu można poprawić pozycję strony w wyszukiwarkach.

b. Co to jest skrypt linkujący?
Jest to skrypt, dzięki któremu na stronie użytkownika wyświetlają się linki do stron innych użytkowników. Zlicza on odwiedziny botów i dzięki temu każdy z uczestników gromadzi punkty, które może później wymienić na linki na innych stronach biorących udział w systemie.

c. Kto może w nim uczestniczyć?
W systemie może uczestniczyć każdy, kto posiada swoją stronę internetową i ma dostęp do jej kodu, gdyż głównym warunkiem przystąpienia do systemu jest zainstalowanie skryptu linkującego. Ponadto musi zaakceptować regulamin naszego systemu wymiany linków.

d. Co mi daje korzystanie z takiego systemu ?
Dzięki systemowi dostajesz nowe linki do swojej strony z odpowiednim, ustawionym przez Ciebie, anchor tekstem, na stronach innych użytkowników systemu. Jest to bardzo pomocne przy pozycjonowaniu stron, czyli podnoszeniu pozycji w wyszukiwarkach.

e. Czy dzieki temu systemowi moja strona będzie na 1. miejscu w wyszukiwarkach?
Pozycjonowanie stron to szereg czynności mających na celu zwiększenie pozycji danej strony w wyszukiwarkach. Jedną z tych czynności jest uczestniczenie w systemie wymiany linków LINKORN.pl Żaden system nie może zagwarantować, że strona uczestnika będzie na 1 miejscu. Pozycja zależy od wielu aspektów, np. takich jak: stopień optymalizacji strony, konkurencja na daną frazę itp.

f. Co muszę wiedzieć na wstępie?
Głównie musisz wiedzieć, że: Strony linkujące to strony na których chcemy utrzymywać linki innych uczestników systemu, a Strony linkowane to Twoje strony których linki wyświetlają się u innych. Dana strona może być zarówno stroną linkującą jak i linkowaną.

g. Jak długo muszę czekać na aktywację strony przez administratora?
W zależności od ilości dodanych nowych stron/linków danego dnia długość oczekiwania na akceptację strony powinna wynosić od 3 do 12 godzin.

3. Punktacja

Aby móc umieszczać nasze linki na stronach innych użytkowników musimy najpierw zdobyć punkty.

a. Za co dostajemy punkty?
Punkty dostajemy za nasze strony linkujące, gdy na stronie pojawi się robot wyszukiwarek i zostanie na niej umieszczony link innego użytkownika. Punkty przyznawane są raz na podstawie specjalnych przeliczników takich jak: PR strony, ilość linków wychodzących, miejsce umieszczenia linków, itp. System płaci Ci określoną ilość punktów raz za dany link, w danym okresie uzależnionym od tego, na jaki czas inny użytkownik będzie chciał u Ciebie linki posiadać.

b. Za co płacimy punktami?
Punktami płacimy za umieszczenie naszych linków na stronach innych użytkowników systemu.

c. Czy mogę komuś przekazać punkty?
Możesz w każdej chwili przekazać punkty innemu użytkownikowi systemu. Wystarczy, iż w dziale punkty wejdziesz do zakładki przelew podasz nazwę użytkownika i ilość punktów, które chcesz przekazać. Pamiętaj jednak, że z tego tytułu system pobiera prowizję określoną w dziale POMOC.

d. Nie mam punktów i co dalej?
System przydziela linki dopiero po uzyskaniu 75 punktów. Gdy wartość ta spada poniżej tej wielkości nowe linki nie są przydzielane. Jest to spowodowane koniecznością zabezpieczenia się przed punktami minusowymi.
Jedyną możliwością uzyskania punktów minusowych w chwili obecnej jest oszukiwanie systemu poprzez ukrywanie linków i nie zaznaczenie tego w panelu użytkownika. W takim przypadku z danej domeny odejmowana jest połowa zarobionych punktów.
W przypadku zaznaczenia takiej opcji jest to zgodne z zasadami systemu i odpowiednio punktowane.

e. Kiedy system płaci punkty?
System pobiera punkty z konta użytkownika strony linkowanej i przekazuję je po odciągnięciu prowizji systemu na konto użytkownika strony liniującej. Punkty są naliczane tylko w przypadku, gdy odwiedzi daną stronę robot jakieś wyszukiwarki i przydzielony zostanie na niej link innego użytkownika. System nie płaci za linki na stronach nieodwiedzanych przez roboty, gdyż tam porostu linki się nie przydzielają.
Punkty są automatycznie dodawane i odejmowane z poszczególnych kont, co godzinę. W dziale Punkty zakładce Historia Operacji szczegółowo widać, za co i ile dostaliśmy lub zostało nam zebrane punktów.

4. Strony Linkowane

W zakładce strony linkowane znajdują się twoje strony, do których linki prowadzą z innych stron biorących udział w systemie.

a. Jak dodać moje linki?
Wejdź do zakładki strony linkowanej, wybierz grupę lub stwórz nową grupę stron linkowanych, a następnie skorzystaj z opcji dodaj lub dodaj hurtowo. Po wpisaniu adresu url i zatwierdzeniu wybranej grupy, zostaniesz przekierowany do ustawień stron linkowanych, w tym miejscu wybierasz poszczególne opcje, takie jak metoda przydzielania linków, czas prezentacji na stronach linkujących, a także ustawiasz limity dzięki którym ilość linków dla danej strony linkowanej będzie trzymała się na stałym poziomie.

b. Czy moge zobaczyć na jakich stronach wyswietlany jest mój link?
Jasne. W tym celu klikamy w ikonkę: w sekcji strony linkowane.

c. Czy mogę sam wybrać na jakiej stronie chcę link?
Tak, jednak tylko wtedy gdy ilość punktów na Twoim koncie wynosi min. 150 (ilość punktów sprawdzamy w sekcji Punkty). Aby samemu wybrać stronę udajemy się pod link "Lista stron WWW w systemie". Link dodajemy przez kliknięcie w ikonkę plusa przy wybranej stronie:
Link zostaje przydzielony na pierwszej wolnej podstronie na której pojawi się bot i jest miejsce na Twoje linki. Jeśli masz ustawione na stronie głównej to link pojawi się na stronie głównej (gdy będzie miejsce i nie będzie innych chętnych, którzy wcześniej wybrali taką opcje), jeśli masz ustawione wszystkie podstrony (link pojawi się na pierwszej wolnej podstronie gdzie pojawi się bot i będzie miejsce na linki).

5. Bazar

W naszym systemie wymiany linków możesz kupować punkty, jeśli nie masz strony, która jest dość często odwiedzana przez roboty oraz sprzedawać punkty, gdy masz ich za dużo.

a. Jak mogę kupować punkty?
Wejdź do zakładki Bazar, wybierz ofertę i kliknij przycisk kupuję. Dalej postępuj według instrukcji podawanych na ekranie.

b. Jak mogę sprzedawać punkty ?
Wejdź do zakładki Bazar, napisz swoją ofertę i czekaj na kupca. W momencie wystawienia oferty punkty są automatycznie blokowane na twoim koncie, aby zabezpieczyć je dla potencjalnego kupującego.

c. Wypłata gotówki
Jeśli zgromadziłeś środki z sprzedaży pkt można je wypłacić na własne konto bankowe. Warunkiem wykonania wypłaty jest podanie prawidłowych danych potrzebnych do przelewu.

d. Kiedy jest wypłata ?
Wypłate zgromadzonych środków finansowych należy zgłaszać do 20 każdego miesiąca. A sam przelew dokonywany jest 1 każdego miesiąca na twoje konto.

6. Progran Partnerski LinkORN (PP)

Program partnerski jest to program, gdzie jeden użytkownik poleca innemu nasz system.

a. Jakie będę miał korzyści, gdy będę polecał system innym osobą?
Po pierwsze w systemie będzie więcej stron, a tym samym Twoje linki będą mogły być na wielu różnych stronach.
Po drugi otrzymujesz z każdej osoby poleconej 20% zdobytych przez nią punktów. Punkty są przeliczane raz na 24 godziny i dodawane do twojego konta.

b. Jak uzyskać punkty z PP?
Aby uzyskiwać punkty z programu partnerskiego osoba polecona musi wejść do systemu na podstawie poniższego linku http://www.linkorn.pl/xxxx/ gdzie xxxx jest loginem do Twojego konta (pełny link z twoim numerem PP znajduje się w zakładce program partnerski)

7. Pomoc

Jeśli powyższe informacje są niewystarczające możesz skorzystać z panelu Help Desk lub zadaj pytanie na naszym forum internetowym. Możesz również skontaktować się z każdym z użytkowników poprzez panel wiadomości, gdzie należy wpisać nazwę użytkownika i treść przesyłanej informacji.

Tanie pozycjonowanie

Wyszukiwarki